Kaip gyvūnai gali padėti atsipalaiduoti

gyvunai

Jei turite augintinį, tikriausiai žinote, kiek daug džiaugsmo ir meilės jis gali suteikti. Tačiau ar žinote, kad jis taip pat gali suteikti psichologinės ir emocinės naudos? Tai ypač pasakytina apie šunis. Jie gali mažinti stresą, nerimą ir depresiją bei padėti nesijausti vienišam!

Šunys labiau nei kuris kitas gyvūnas geba suprasti daug žmonių žodžių. Jie taip pat gali interpretuoti balso toną, kūno kalbą ir gestus. Be to, jie jaučia emocinę būseną ir prireikus pakelia nuotaiką. Daugelis tyrimų parodė, kad šuo gali mažinti stresą ir nerimą. Bet kaip? Kaip paaiškinti naminių gyvūnų ypatingą galią?

 

Ramstis: atpalaiduokite kūną

Lytėjimas. 

Augintiniai (šunys ir katės) tenkina pagrindinį žmogaus poreikį – liesti. Paglostęs, apkabinęs ir palietęs savo augintinį lengvai ir greitai nusiraminsite, kai patiriate stresą.

Režimas. 

Šunį reikia reguliariai maitinti ir mankštinti. Svarbu laikytis augintinio dienos režimo, tai tinka ir Jums!

Prasmė. 

Augintiniai gali padėti rasti gyvenimo prasmę ir tikslą. Metams bėgant prarandate ankstesnę veiklą (pvz., vaikus, darbą). Augintinis gali suteikti pilnatvės.

Socializacija. 

Kai vedžiojate šunį, puikus laikas paskambinti ir pakviesti prisijungti draugą arba susitikti su kitais naminių gyvūnų savininkais.

Be to, naminiai gyvūnai gali padėti pasirūpinti savimi. Jie skatina žaismingumą, juoką ir judėjimą, dėl to Jūs galite būti energingesni. Taigi kam laukti? Išsirinkite augintinį šiandien!