Kovokite su nerimu natūraliomis arbatomis

straipsnis 01

Natūralios arbatos tūkstančius metų padėjo kovoti su nerimu ir atsipalaiduoti. Jos buvo naudojamos dvasinėms apeigoms ir ritualams, gydymui, o šiandien žinomos dėl malonumą teikiančių savybių. Net ir įprasta arbata yra naudinga. Nepaisant to, kad ir arbatoje, ir kavoje yra tas pats stimuliantas kofeinas, arbata nekelia nerimo ir streso. Taigi mūsų patarimas: gerkite arbatą, o ne kavą!

Pasifloros arbata

Passiflora incarnata, kilusi iš Peru XVII a., taip pavadinta dėl simbolikos, primenančios Kristaus nukryžiavimą. Šis augalas vietinių perujiečių buvo vartojamas kaip raminamasis preparatas, vėliau kelis šimtmečius Europoje – ažitacijai gydyti. Šiais laikais manoma, kad pasiflora gali lengvinti nerimą, nemigą ir kitas nervų problemas. Kai kurie tyrimai rodo, kad pasiflora jau po septynių dienų vartojimo gerina miego kokybę. Patariame pradėti nuo mažesnių dozių ir ją keisti pagal efektą.

Kava arbata

„Kava“ arbata gali būti vienas iš galingiausių žinomų žolelėmis nerimą mažinančių gydymo būdų, o atsipalaidavimo pojūtis prasideda beveik iškart išgėrus. Įsigykite „Kava“ arbatos iš specialios parduotuvės, nes kokybė yra svarbi kovai su nerimu: ji maisto prekių parduotuvėse dažnai nėra stipri. Be to, norėdami pasiekti maksimalų efektą, įpilkite šiek tiek kokosų pieno. Priklausomybės rizikos nėra, tačiau savo gydytojui patariame pasakyti, jog geriate „Kava“ arbatą, kad išvengtumėte galimos sąveikos su vaistais kaip benzodiazepinai.

Valerijono šaknų arbata

Hipokratas skirdavo valerijono šaknų arbatą nemiga sergantiems pacientams. Ji padeda mažinti fizinį nerimo poveikį ir atstatyti natūralius miego procesus. Vis dėlto būkite atsargūs: per didelis kiekis gali sukelti vangumą. Kaip ir pasifloros arbatą, turėtumėte pradėti nuo mažesnių dozių ir koreguoti prireikus.

Kitos arbatos nuo nerimo

   Vaistinė verbena: lengvina su miegu susijusias problemas ir ramina nervų sistemą.

   Katžolė: mažina nerimo simptomus, raumenų įtampą ir padeda užmigti.

   Ramunėlė: ne tik mažina lengvą nerimą, bet ir švelninaskrandžio skausmus. Galite pridėti ramunėlių į vonią, tai puikiai tinka atsipalaiduoti ir odos ligoms kaip egzema.

   Žalioji arbata: joje yra teanino, amino rūgšties, skatinančios atsipalaiduoti. Rūšį turėtumėte rinktis atsargiai, nes yra įprastų ir be kofeino. Atsipalaiduotigeriausia be kofeino.