Šis skyrius sukurtas tam, kad padėtų Jums geriau suprasti padidėjusį cholesterolio kiekį ir kasdienį jo valdymą.
Patarimai, kaip gerai gyventi, kai yra didelis cholesterolio kiekis.
Statinai „blogajam“ cholesteroliui gydyti: kokie yra faktai?
Mano gydytojas ką tik paskyrė statiną, kad sumažintų „blogojo“ cholesterolio kiekį. Apie tokį gydymą girdime įvairiausių dalykų. Kokie yra faktai?
Nuo tada, kai aštuntojo dešimtmečio pabaigoje jie tapo prieinami, milijonams žmonių statinai buvo naudojami kaip įprastas gydymas, ir šios klasės vaistai prisidėjo prie ilgesnės vidutinės gyvenimo trukmės, tai tuo metu stebėta Prancūzijoje ir visame pasaulyje. Daugybė mokslinių tyrimų įrodė jų naudą pacientams, turėjusiems ir ne kardiovaskulinių komplikacijų kaip miokardo infarktas ar insultas.
Šie vaistai lėtina cholesterolio kaupimąsi arterijų sienelėse. Šis procesas vadinamas ateroskleroze, o galutinis rezultatas – arterijos susiaurėja ir kraujas nebegali jomis tinkamai tekėti. Sumažėjęs MTL cholesterolis (žinomas kaip „blogasis“) gali mažinti kardiovaskulinių įvykių dažnį.
Visgi kaip ir bet kuris kitas vaistas, statinų klasė gali turėti šalutinių poveikių. Dažniausiai jie nėra rimti ir išnyksta nutraukus gydymą. Įprastai pasireiškia raumenų skausmu, dažniausiai – per pirmuosius 3 gydymo mėnesius. Šie skausmai yra gana tipiški ir neturėtų būti painiojami, pavyzdžiui, su artrito skausmu. Jei jaučiate dėl gydymo atsiradusį skausmą, gydytojas gali pakeisti statino tipą ar dozę, kad būtų sumažintas šalutinis poveikis.
Statinai, vartojami didelėmis dozėmis ir skiriami ilgą laiką, taip pat gali nedaug didinti cukrinio diabeto atsiradimo riziką pacientams, kuriems yra didelė CD rizika.
Apibendrinant galima pasakyti, kad daugumai žmonių statinų nauda yra didesnė už riziką. Ir ši nauda neapsiriboja tik širdies sveikata. Vėžio specialistai šiuo metu labai domisi statinais, nes daugėja įrodymų, kad jie gali mažinti krūties vėžio riziką. Statinai taip pat gali būti naudingi sergant prostatos vėžiu.
Kalbant praktiškai, Jūs galite pasitikėti šia vaistų klase. Jei turite klausimų ar kyla abejonių, pasitarkite su savo gydytoju, o ne nutraukite gydymą be jo žinios. Nepamirškite, kad būtent Jūsų sveikata yra svarbiausia.