letine-sirdies-kraujagysliu-liga-nematoma-liga

Čia sužinosite daugiau apie koronarinę ligą. Šis skyrius padės Jums geriau suprasti koronarinę ligą ir kaip gyventi su ja.

sirdies liga sirdis

Patarimai, kaip kokybiškai gyventi sergant koronarine liga.

   Po miokardo infarkto bijau atnaujinti seksualinę veiklą

Kai gąsdinanti miokardo infarkto patirtis atslūgsta, dažnai pacientus neramina šis klausimas ir retai kuris išdrįsta apie tai atvirai kalbėti su savo šeimos nariais ir draugais, kurie galbūt šią temą laiko tabu, kurios nereikia aptarti. 

Fizinis seksualinės veiklos aktyvumas prilygsta užlipti du aukštus laiptais greitai ir nesustojus arba keturis aukštus, jei mylitės su nauju partneriu!  Palyginkime: pykčio priepuolis ar intensyvus fizinis krūvis širdies raumeniui sukelia daugiau streso nei mylėjimasis.

Po mėnesio sveikimo pacientas, kuris yra fiziškai pajėgus, gali grįžti prie įprasto seksualinio aktyvumo, koks buvo iki miokardo infarkto.

Deja, daugeliui seksualinis potraukis sumažėja dėl įvairių priežasčių, taip pat: paciento (arba dažniau partnerio ar partnerės) baimę, kad dėl šios veiklos įvyks mirtinas miokardo infarktas; vaistų, kuriuos pacientas vartoja; hormoninių pokyčių ar liekamųjų gydymo ligoninėje reiškinių, medicininių, socialinių, kartais ir ekonominių padarinių. 

Erekcijos disfunkcija yra gana dažna tarp vyrų ir gali būti ankstesnė problema nei miokardo infarktas. Dabar tai galima koreguoti vaistais, kurie gali pagerinti erekcijos funkciją, jei tik tam pritaria gydytojas, patikrinęs, ar nėra galimų pavojingų sąveikų. Be to, dažnai pakoregavus gyvenimo būdą po miokardo infarkto, pvz., metus rūkyti, daugiau mankštinantis ir atsikračius svorio, fizinė savijauta pagerės bendrai. Jūs būsite geresnės formos! 

 

 

PROFESORIUS
JEAN JACQUES MOURAD
TERAPINIŲ LIGŲ SKYRIUS
SAINT JOSEPHO LIGONINĖ