10 patarimų atsipalaiduoti

Atsipalaiduok, įkvėpk. Žmonės dažnai mano, jog reikia praleisti valandų valandas SPA ar kelias savaites atostogauti, kad atsipalaiduotų. Tai gali vykti greičiau nei manote! Kiekvienas iš šių 10 patarimų gali padėti atsipalaiduoti greičiau nei per 15 minučių. Pabandykite po vieną kasdien!

   Giliai kvėpuokite. 5 minutes koncentruokitės į kvėpavimą. Užmerkite akis, atsisėskite tiesiai ir uždėkite vieną ranką ant pilvo. Lėtai įkvėpkite per nosį ir pajauskite orą, pripildantį pilvą. Tada lėtai iškvėpkite per burną. Atlikite dešimt gilių įkvėpimų!

   Medituokite. Skirdami kelias minutes meditacijai per dieną galite lengvai sumažinti nerimą. Tai paprasta! Atsisėskite tiesiai, abi kojos ant žemės. Tada užmerkite akis, sutelkite dėmesį ir tyliai kartokite teigiamą sakinį, pavyzdžiui, „Aš esu geras žmogus“ arba „Jaučiuosi ramus“. Sinchronizuokite sakinį su kvėpavimu. 

   Susitelkite į pojūčius. Dienos metu stenkitės sutelkti dėmesį į jusles ir pojūčius. Pabandykite, pavyzdžiui, lauke pajusti orą ant savo veido, nosimi pagauti malonius kvapus šalia gėlių parduotuvės ar kepyklos, mėgaukitės kiekvieno maisto kąsnelioskoniu, atkreipkite dėmesį į čiulbančius paukščius… Kai pavyks pajausti akimirką ir sutelkti dėmesį į penkis pojūčius, pasijusite ramesni. 

   Kalbėkite su draugais. Visada gera pasidalinti savo jausmais su draugais. Jie padės įveikti stresą ir pažvelgti į situaciją iš šalies. Be to, palaikysite socialinį aktyvumą! Visada geriau susitikti su draugais fiziškai. Kodėl nesusitikus restorane ar kavinėje? 

   Įsisąmoninkite savo kūną. Kitas geras stresą malšinantis pratimas yra gulint ant nugaros 5 minutes mintimis skenuoti savo kūną. Galite pradėti nuo kojų pirštų, kilti iki galvos plaukų ir bandyti įsisąmoninti kiekvieną kūno dalį. Pakartokite tai nuo galvos plaukų iki kojų pirštų. 

   Juokitės. Ar yra geresnis atsipalaidavimo būdas nei juokas pilna burna? Įrodyta, kad juokas gali mažinti streso hormono kortizolio kiekį, skatinti endorfinų išskyrimą, jie padės jaustis geriau! Pažiūrėkite per televizorių mėgstamą komediją! 

   Įsijunkite muziką! Daug tyrimų įrodė muzikos klausymo ir mažėjančio streso ryšį. Internete lengvai rasite atpalaiduojančių kūrinių ar gamtos garsų. Klausydamiesi šios muzikos atkreipkite dėmesį į kiekvieną instrumentą, skirtingas melodijas ir kt. 

   JudėkiteFiziniai pratimai gali mažinti stresą ir nerimą. Gera žinia ta, kad nebūtinai turitebūti bėgikas, jog atsipalaiduotumėte! Trumpas pasivaikščiojimas kiekvieną vakarą su šunimi ar keli tempimo pratimai jau gali mažinti kasdienį stresą. 

   Atsipalaiduokite. Skirkite 10 minučių atsipalaidavimui po dienos. Atsigulkite ant lovos, uždėkite šiltą rankšluostį ant kaklo ir pečių. Tada užmerkite akis ir atpalaiduokite visus raumenis. Galite pasidėti po kaklu teniso kamuoliuką, kad iki galo pašalintumėte įtampą. 

   Būkite pozityvus. Gera mintis sudaryti visų teigiamų gyvenimo dalykų sąrašą. Dienoraštyje galite prisiminti visas puikias patirtis su draugais, teigiamas emocijas ir pasiekimus. Kai jaučiate įtampą, tiesiog paskaitykite dienoraštį.