Keturi kertiniai atsipalaidavimo ramsčiai

Žinome, kad stresas trukdo normaliai gyventi. Sunku dirbti, atlikti įprastus dalykus ir pan. Žinoma, visi skirtingai reaguoja į stresą, tačiau jis gali paveikti savijautą, mąstymą ir elgesį. Kovoti su juo padės keturi atsipalaidavimo ramsčiai.

Pirmas ramstis: atpalaiduokite kūną

   Mankštinkitės. Treniruotė 3 kartus per savaitę po 30–45 minutes padės kovoti su stresu. Užeikite į mybpmatters.com pratimų skiltį pasisemti idėjų. 

   Pasidovanokite masažą. Tai puikus būdas atsipalaiduoti ir įtampai nuimti. Galite masažą pasidaryti pats arba paprašyti draugo, šeimos nario. Žinoma, visada galite eiti į SPA profesionalaus masažo.

   Gerai maitinkitės. Tinkama, gerai subalansuota mityba gali padėti išvengti nerimo. Kai kurie maisto produktai mažinastresą. Norėdami gauti daugiau informacijos, užeikite į maisto skiltį. 

   Gerai miegokite. Laikas sudėlioti tinkamą miego grafiką. Geresnis miego režimas yra bendro atsipalaidavimo dalis. Septynios valandos miego kiekvieną naktį padės geriau susikaupti ir gerinsatmintį. 

Antras ramstis: atpalaiduokite mintis

Net jei pavyksta atpalaiduoti kūną, vis tiek galite jausti įtampą ir nerimą. Todėl pats laikas susitelkti į savo mintis.

   Skaitykite. Pabėkite nuo realybės skaitydami gerą knygą. Skaitymas yra lengvas būdas mintims atpalaiduoti, net jei skaitote tik 10 minučių per dieną! 

   Mąstykite pozityviai. Atminkite, kad teigiamos mintys gali daug nuveikti. Tiesiog pagalvokite apie tris mažus dalykus, dėl kurių jaučiatės dėkingi. Visada apie stiklinę galvokite kaip apie pusiau pilną, o ne pustuštę. 

   Juokitės. Sakoma, kad juokas yra geriausias vaistas. Pasistenkite dažniau juoktis. 

Trečias ramstis: būkite iniciatyvūs 

   Būkite organizuotas. Organizuotumas padės valdyti krūvį. Planuojant darbus naudinga sudaryti sąrašą, gerai sudėliotas grafikas padeda išvengti stresinių situacijų. Taip pat galite nustatyti sąrašo prioritetus: nuo pačių svarbiausių iki ne tokių svarbių. 

   Priimkite, kad negalite visko kontroliuoti. Paskirkite užduotis kitiems žmonėms. Nebijokite prašyti pagalbos! 

   Išmokite susidoroti su stresinėmis situacijomis. Visada lengviau užsimerkti ir tikėtis, kad stresinės situacijos išsispręs savaime. Atmerkite akis ir susidorokite su situacija. Įveikę tokias situacijaspasijusite geriau. 

Ketvirtas ramstis: mokykitės pažinti stresą 

   Kokios yra streso priežastys? Atpažinti savo streso šaltinius yra esminis dalykas, kad suprastumėte, kodėl patiriate stresą. Skirkite šiek tiek laiko ir sudarykite stresą keliančių situacijų sąrašą. Kai tik atpažinsite priežastis, surikiuokite pagal intensyvumą: nuo didžiausio streso iki mažiausio. 

   Kaip dažnai stresuojate? Nerimą kelia konkreti situacija, kurią galite išspręsti,ar nuolat jaučiate stresą?

   Laikas planui! Parenkite planą, kaip išspręsti stresines situacijas. Prašykite pagalbos, visada lengviau rasti sprendimą su draugu ar šeimos nariu. Stenkitės situacijas spręsti po vieną. Pamatysite, kad išsprendę net ir mažas problemas pasijausite geriau!