Septyni būdai gyventi geriau sergant hipertenzija

  Gydykitės!

Dar nežinome, kaip išgydyti hipertenziją. Šiuo metu tegalime laikinai sumažinti kraujospūdžio rodiklius antihipertenziniais vaistais, kurių veikimas yra trumpalaikis. Pasitarkite su savo gydytoju apie šių vaistų apsauginį poveikį. 

  Nepamirškite išgerti vaistų nuo kraujospūdžio.

Norint kontroliuoti kraujospūdį, būtina vaistą vartoti kiekvieną dieną, kaip nurodė gydytojas.

  Visada vartokite vaistus tuo pačiu metu.

Kasdieniame gyvenime svarbu susikurti įprotį, kuris tablečių vartojimą sietų su kita kasdiene veikla, kurią atliekate visada tuo pačiu metu, pavyzdžiui, dantų valymu, valgymu, laikraščio skaitymu. Tai yra labai veiksmingas būdas nepamiršti išgerti tablečių. Taip pat gali padėti išmaniojo telefono įspėjimai. Svarbu formuojant gerus įpročius ir vengiant vaisto koncentracijos sumažėjimo kraujyje nedaryti tarp tablečių vartojimo ilgų pertraukų.

  Pasitarkite su savo gydytoju apie galimus šalutinius poveikius.

Kiekvienas, t. y. veiksmingas, vaistas gali turėti vieną ar daugiau šalutinių poveikių. Daugelis yra nepavojingi ir nutraukus gydymą išnyksta be liekamųjų reiškinių. Svarbu apie tai pasikalbėti su savo gydytoju, o ne pačiam nutraukti gydymą. Jūsų gydytojas gali nuspręsti: mažinti vaisto dozę ar pakeisti jį kitu. 

  Jei gydytojas rekomenduoja, sutikite vartoti kelis antihipertenzinius vaistus arba pakeisti gydymą.

Jei vartojant vieną vaistą kraujospūdis nemažėja, gali prireikti kelių vaistų derinio. Šiais laikais gerai kraujospūdžio kontrolei daugumai pacientų reikia kelių vaistų kombinacijos. Tai, kad du ar daugiau vaistų gali būti derinami vienoje tabletėje, reiškia, jog gydoma gali būti daugiausia 1 ar 2 tabletėmis per dieną. Jei manote, kad vartojate per daug tablečių, pasakykite savo gydytojui, galbūt jis ras paprastesnį gydymo būdą. 

  Pritaikykite gyvenseną prie būklės.

Mažinkite druskos kiekį maiste, reguliariai sportuokite, saikingai vartokite alkoholį ir atidžiai stebėkite savo svorį. Šie įpročiai padės geriau kontroliuoti kraujospūdį. Jei dar galite geriau valdyti stresą ir mesti rūkyti, bus nepaprastai daug naudos Jūsų arterijoms ir sveikatai!

 

Profesorius
Jean Jacques MOURAD
Terapinių ligų skyrius
Saint Josepho ligoninė