Apie kalorijas

Kalorijos yra skaitinė maisto ir gėrimų energijos išraiška. Per daug jų suvartojant gali pakilti kraujospūdis. Vartojant daugiau kalorijų nei kūnas sunaudoja, gali pradėti kauptis riebalai. Jei tai tampa įpročiu, žmogus greičiausiai priaugs svorio.

Kalorijų poreikis nomaliam svoriui palaikyti:

    VYRAI –2500 kcal;

    MOTERYS –2000 kcal.

Kalorijos ir energetika

Kalorijos svarbios organų sveikatai palaikyti. Energija, kurią jos teikia kūnui, palaiko judėjimą, vaikščiojimą, bėgimą ir net kvėpavimą. Palaikyti normalų svorį reiškia neapkrauti kūno daugiau kalorijų nei sunaudojate kasdien. Štai kodėl mankšta padeda numesti svorio, nes sunaudojama daugiau kalorijų (energijos).

Tikrinkite etiketes

Žinojimas yra galia. Kai žinote kalorijų kiekį, kurį suvalgote, perimate svorio kontrolę ir sveikatą į savo rankas. Kalorijų kiekį galima rasti daugelyje maisto produktų etikečių. Jos matuojamos „kcal“ (kilokalorijomis) ir kJ (kilodžauliais) bei pateikiamos skaičiais pagal porcijos dydį. Pavyzdžiui, ant nedidelio traškučių pakelio gali būti užrašyta „250 kcal pusėje maišelio“. Atkreipkite dėmesį į porcijos dydį, kad teisingai įvertintumėte, kiek suvartojate kalorijų.

Kaip deginate kalorijas?

Tai priklauso nuo tokių veiksnių kaip amžius, svoris, sveikata ir kt. Kuo sunkesnis pratimas, tuo daugiau kalorijų sudeginsite. Nuoseklus kasdienis mankštinimasis ir mažiau suvartojamų kalorijų nei sudeginate padės mažinti svorį ir išvengti aukšto kraujospūdžio.