Gėrimai ir sveikata

Palaikant gerą sveikatą būtina vengti gėrimų, kuriuose gausu cukraus, pavyzdžiui, saldžiųjų gėrimų ir karštos kakavos. Kadangi dėl per daug vartojamo cukraus gali didėti kraujospūdis, keli patarimai, kad gėrimų cukrus jam neturėtų neigiamos įtakos.

Vanduo

Pigu ir sveika, patartina išgerti 9–13 puodelių vandens per dieną. Reguliarus jo vartojimas tik pagerins sveikatos būklę vandens, nes jame nėra kalorijų ir cukraus.

Pienas turi būti neriebus

Piene yra kalcio, kuris stiprina kaulus. Kita nauda – sveikesni dantys, skysčio trūkumo atstatymas ir daugiau vitaminų.

Ribotai vartokite saldintų gėrimų ir aromatizuoto vandens

Juose cukraus yra labai daug ir jie gali būti vieni didžiausių svorio augimo kaltininkų. Dar blogiau, kad juose maistingųjų medžiagų įprastai yra mažiau, o dienos kalorijų susidaro be galo daug. Būtinai stebėkite, kiek jų suvartojate.

Kofeino turintys gėrimai

Gėrimas, kurio sudėtyje yra kofeino, gali suteikti energijos ir budrumo. Bėda, kad per daug kofeino gali neigiamai paveikti širdies ir kraujagyslių sveikatą. Kofeino daug turi kava, energiniai gėrimai, kola ir kai kurių rūšių arbata. Tikriausiai pastebėjote, kad vartojant šiuos gėrimus tenka dažniau eiti į tualetą, nes kofeinas skatina išsiskirti šlapimą.

„Health Canada“ pateikia tokias rekomendacijas:

   suaugusiesiems riboti kofeino vartojimą iki 400 mg per parą(tai yra maždaug trys 200 ml puodeliai įprastos kavos);

   nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims riboti vartojimą iki 300 mg per dieną (maždaug du 200ml puodeliai kavos arba šeši 200 ml puodeliai arbatos);

   vaikams rekomenduojamos ribos yra dar mažesnės. 12 metų ir jaunesniems vartoti ne daugiau kaip 2,5mg/kg kūno svorio. Taigi tai yra ne daugiau kaip:

    1. 45 mg per parą 4–6 metų vaikams;
    2. 62,5 mg per parą 7–9 metų vaikams;
    3. 85 mg per parą 10–12 metų vaikams.
    4. palyginkime: 355 ml kolos skardinėje yra apie 30 mg kofeino, o pieniško šokolado plytelėje –apie 10 mg.

   gėrimai kaip kola dėl kofeino turėtų būti ribojami vaikams, ypač mažiems;

   energiniai gėrimai nerekomenduojami vaikams, nes juose yra daug kofeino ir kitų ingredientų. Kofeino kiekis skiriasi pagal prekės ženklą ir skardinės dydį. Vienas energinis gėrimas gali gerokai viršyti vaikams rekomenduojamą dienos kofeino kiekį;

   „Health Canada“nenustatė tikslaus paaugliams saugaus kofeino kiekio, vis dėlto jis neturėtų viršyti 2,5 mg/kg kūno svorio.