Diskretiški pratimai darbo vietoje

Daugelis ilgai dirba prie stalo, nepaisydami, kad nejudėjimas neigiamai veikia sveikatą. Nieko negalime padaryti… O gal galime? Neapgaudinėkime savęs – rasti būdų mankštintis darbe nėra paprasta. Iš tiesų atvirame biure, kuriame bendradarbiai visą laiką dirba šalia ir viską mato, turite dukart pagalvoti, ką darote matant kitiems! Žemiau pateikiami pratimai turi didelį pranašumą, nes yra diskretiški…

1
Pasistiebti:

idealiai tinka mankštintis lūkuriuojant, pvz., prie kopijavimo aparato, spausdintuvo ar mikrobangų krosnelės. Tiesiog pakelkite kulnus nuo žemės, t. y. atsistokite ant pirštų galų, ir vėl nuleiskite kulnus. Atlikite 5–10 kartų.

2
Vaikščioti:

beveik visos mankštos darbe rekomenduoja dėl paprastos priežasties – naudinga, lengva atlikti ir neatrodo netinkama darbo vietoje. Trumpai pasivaikščioti prieš arba po pietų nesunku rasti laiko, be to, tai padeda išvalyti mintis ir naudinga kūnui.

3
Lipti laiptais:

dar viena klasika dėl rimtų priežasčių. Vietoj lifto lipkite laiptais – ne tik aukštyn, bet ir žemyn. Žinoma, dirbti 2 aukšte nėra tas pats, kaip 32-ame. Pirmu atveju šį pratimą galite kartoti kelis kartus per dieną; antru – užlipkite 2–5 aukštus ryte ir tada eikite į liftą ir tą patį padarykite vakare. Pritaikykite šį pratimą sau ir darbo vietai. Niekas į jus keistai nežiūrės, net jei rankose neturėsite aplanko.   

4
Kelti kojas:

po stalu kelkite vieną koją, kol ji bus tiesi ir lygiagreti su žeme. Palaikykite kelias sekundes ir tada nuleiskite. Pakartokite su kita koja, iš viso 10–15 kartų. 

5
Tempimo pratimai:

dar viena naudinga veikla, kuri darbe neatrodo keista. Kitaip nei dauguma kardio- ar jėgos treniruočių, kurios neabejotinai bus pastebimos verslo aplinkoje, tempimo pratimai niekam nesukels nuostabos. Beveik visi supranta, kad prasitampyti yra natūralus atsakas į sėdėjimą visą dieną. 

6
Sėdėti ant mankštos kamuolio:

šiais laikais jau galima sėdėti ant mankštos kamuolio ir sulaukti kolegų pritarimo. Žinoma, tai priklauso nuo darbo vietos, tačiau tokia kėdė įgijo pripažinimo. Sėdėjimas ant mankštos kamuolio stiprina giliuosius raumenis ir padeda išlaikyti tiesią laikyseną. 

7
Įtempti raumenis:

kelias sekundes įtempkite pilvo raumenis ar sėdmenis, tada atpalaiduokite. Pakartokite šį pratimą 10–15 kartų. Pratimas, kurio neįmanoma pastebėti. 

8
Gera laikysena:

laikysena nėra pratimas, tačiau blogos laikysenos taisymas, t. y. sėdėjimas tiesia nugara ir geros laikysenos palaikymas, privers aktyviai dirbti nugaros raumenis.