Patarimai, kaip sportuoti žmonėms, turintiems aukštą kraujospūdį

Įprotis mankštintis gali mažinti kraujospūdį. Suteikti daugiau energijos, taip pat puikus būdas stresui mažinti ir pasijusti geriau. Pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju dėl fizinio aktyvumo. Jis įsitikins, ar esate pasirengęs mankštai. Kadangi aktyvi gyvensena naudinga kraujospūdžiui, gydytojas greičiausiai tam pritars.

Galite užsiimti bet kokia Jums patinkančia veikla ir nebūtina lankytis sporto salėje. Jei judate ir priverčiate širdį plakti kiek greičiau ar giliau kvėpuoti, ši veikla Jums – naudinga. Tai gali būti greitas ėjimas, bėgimas, plaukimas, dviračių sportas, svarmenų kilnojimas ar sodo darbai.

Norėdami pasirinkti veiklą, paklauskite savęs:

  1.  kokia veikla atrodo patraukli;
  2.  patinka treniruotis vienam ar drauge su kitais?

Yra trys pagrindiniai pratimų tipai:

  1.  Kardiovaskuliniai arba aerobiniai pratimai gali mažinti kraujospūdį ir stiprinti širdį. Pavyzdžiai: ėjimas, bėgimas, šokinėjimas su virvute, dviračių sportas (treniruokliu ar dviračiu), lygumų slidinėjimas, čiuožimas, irklavimas, didelio ar mažo intensyvumo aerobika,   plaukimas ir vandens aerobika. 
  2.  Jėgos treniruotės stiprina raumenis, kurie padeda deginti daugiau kalorijų per dieną. Tai taip pat naudinga sąnariams ir kaulams. 
  3.  Tempimo pratimai daro lankstesnius, padeda geriau judėti ir apsaugo nuo traumų. 

Kaip nenustoti mankštintis?

  1.  Darykite tai su malonumu! Labiau tikėtina, kad treniruositės nuolat, jei jausite malonumą. 
  2.  Įtraukite mankštą į savo kasdienį planą. Suplanuokite,kada ketinate sportuoti, ir įrašykite į kalendorių. 
  3.  Susiraskite draugą, su kuriuo mankštinsitės. Tai motyvuoja ir Jums tai patiks vis labiau.

Būti aktyviam yra vienas iš geriausių dalykų, ką galite padaryti dėl kraujospūdžio. Pasiklauskite savo gydytojo, ar nėra kokių nors apribojimų dėl numatomos veiklos.