Veikla sergant depresija

Depresija gali priversti aptingti ir fizinį aktyvumą nustumti į prioritetų sąrašo galą. Ironiška, jog reguliarus fizinis krūvis puikiai pakelia nuotaiką ir gali stipriai mažinti depresijos simptomus. Jei nesportavote kurį laiką, svarbiausia pradėti pamažu.

Veikla, kuri gali padėti kovoti su depresija:

1
Joga

Joga gerina lankstumą ir didina jėgą. Ji gali puikiai atitraukti nuo neigiamų minčių.

2
TAI ČI

Lėti, švelnūs Rytų mankštos judesiai gali padėti išsivaduoti iš depresijos. Tai či dažniausia daroma grupėse, o tai skatina socialinį bendravimą, tad daugeliui depresija sergančių žmonių yra naudinga.

3
Vaikščiojimas

Vaikščiojimas yra lengviausias būdas atsikratyti sėslaus gyvenimo būdo. Depresija dažnai įkalina žmones vienus su neigiamomis mintimis. Verčiau griebkite striukę, eikite į lauką ir pasivaikščiokite gryname ore. Netgi galite pasikviesti draugą į kompaniją.

4
Veikla lauke

Sodininkystė, kamuolio pamėtymas kartu su vaikais ar anūkais ir sniego kasimas ištrauks iš namų, o dar svarbiau – atitrauks nuo minčių. Saulė taip pat gali didinti serotonino kiekį, todėl jausitės laimingesni.

5
Bėgimas

Bėgimas smegenyse skatina išsiskirti endorfinus, kurie veikia kaip natūralus morfinas, sukelia džiaugsmo ir gerovės jausmą. Tai gali būti labai veiksminga priemonė esant prastai nuotaikai.

6
Svorių kilnojimas

Puikus jausmas stebėti, kaip kūnas tampa sveikesnis ir įgauna formą. Nepersitempkite ir prireikus pasitarkite su asmeniniu treneriu.