Ką vis dėlto daro tempimo pratimai?

Atliekant tempimo pratimus lankstumas ir sąnario judesio amplitudė ilgainiui gali stipriai pagerėti. Taip pat galite geriau susilenkti ir pasisukti, o tai naudinga atliekant jogos ir gimnastikos pratimus.

   Statinis tempimas: tam tikro raumens tempimas iki vidutinio diskomforto. Laikykite tokioje padėtyje 30 sekundžių ar ilgiau.

   Propriocepsinė neuroraumeninė facilitacija (PNF): tempimas, kartusutraukiant ir atpalaiduojant raumenį.

   Dinaminis tempimas: švelnių judesių, pavyzdžiui, rankų siūbavimo, kartojimas. Judesio amplitudė pamažu

   Balistinis ar spyruoklinis tempimas: spyruokliuojantysar staigūs judesiai tempimo metu, didinant judesio amplitudę.

Kas nutinka kūnui, kai tempiatės?

Per tempimą nervų sistema išmoksta suteikti raumenims daugiau elastingumo. Tęstinumas yra pagrindinis dalykas, nes lankstumas, kurį įgyjate reguliariai tempdami, dings praėjus keturioms savaitėms, kai nustosite.

Ar reikia būti lankstiems?

Tai tikrai priklauso nuo to, kuo užsiimate. Jei esate jogas ar balerina, tempimas gali labai stipriai pagerinti praktikas studijoje. Tačiau jei esate bėgikas, naudos gali būti mažiau.

Ar tempimas prieš mankštą turi įtakos rezultatams?

Kai kurie tyrimai rodo, kad tempimas prieš mankštą iš tikrųjų gali mažinti produktyvumą, nes raumenys tampa silpnesni ir lėtesni.

Ar tempimas mažina traumų riziką?

Australijos neuromokslinių tyrimų institutas atliko tris atsitiktinių imčių tyrimus, susijusius su tempimo poveikiu. Padaryta išvada, kad tempimas iš esmės neturėjo įtakos fizinio krūvio traumų rizikai.

Ar turėčiau atlikti tempimo pratimus po mankštos?

Yra įrodymų, kad tempimas po treniruotės gali teigiamai paveikti jėgą ir greitį, lėtinti kvėpavimą ir širdies ritmą, o kūnas ir protas grįžti atgal į ramybės būseną.