Kaip mankštintis namuose neturint specialios įrangos

Būtų puiku turėti treniruoklių namuose, o ne eiti į sporto salę, tačiau daugeliui išlaidos gali būti pernelyg didelės! Įranga yra geras dalykas, tačiau ji nebūtina: yra būdų, kaip sportuoti be jos. Ogi štai kaip.

1
Vaikščiojimas.

Nors vaikščiojimas lauke, pavyzdžiui, miške, yra geriau, ne visada įmanomas, ,dėl blogų oro sąlygų. Taigi vaikščiokite viduje! Kelis kartus užlipkite laiptais aukštyn ir žemyn. Šis mažas aerobinis pratimas tonizuos kojas. Nėra laiptų? Tiesiog apeikite visus kambarius kelis kartus – veikla gal ir ne itin džiugins, tačiau savo darbą atliks (ir netgi gali priminti, kad kažką pamiršote padaryti!). 

2
Atsispaudimai.

Tikriausiai daugelis jų nemėgsta, tačiau lengvesni atlikimo būdai padarys ne tokius sudėtingus. Užuot ištiesę kojas, darykite juos nuo kelių. Arba atsistoję prie sienos. Atsispaudimai puikiai stiprinarankų jėgą ir įdarbina krūtinės raumenis. 

3
Šuoliukai „žvaigždutė“.

Vaikystėje jie visada būdavo smagūs! Na, suaugusiems taip pat yra puikus pratimas širdžiai ir kraujagyslėms, taip pat naudingas apšilimui. 

4
Atsilenkimai.

Tai geriausias pratimas pilvo raumenims stiprinti. Iš pradžių nebūtina pakelti galvos iki galo, kol jaučiate, kad raumenys įsitempia. 

5
Kojų pakėlimai.

Naudingi kojoms stiprinti. Jei sunku atlikti šį pratimą tiesiomis kojomis, šiek tiek sulenkite. 

6
Pritūpimai.

Stiprina kojas ir sėdmenis. Mažiau judriems žmonėms net prisėdimas ir atsistojimas nuo įprastos kėdės bus tinkamas pratimas, jei padarysite kelis kartus.

7
Bėgimas vietoje.

Bėgimas yra puikus pratimas širdžiai. Bėgdami vietoje namuose, žiūrėdami televizorių ar klausydamiesi muzikos galite net pamiršti, kad sportuojate. 

8
Šokis.

Jis suteikia psichologinės ir fizinės naudos. Gali uždegti sielą ir pakelti nuotaiką. Be to, puikiai treniruoja širdies ir kraujagyslių sistemą. 

9
Lengvų sunkumų kilnojimas.

Brangūs, tinkami svoriai yra privalumas, tačiau jie nebūtini. Tiesiog panaudokite tai, kas šalia. Pradėkite nuo lengvų, pavyzdžiui, žirnelių skardinės, pamažu pereikite prie sunkesnių daiktų: pieno pakuočių, skalbimo priemonių butelių ar vandens talpyklų. 

10
Lipimas laiptais.

Dauguma žmonių turi laiptus savo namuose. Norint patreniruoti kojų raumenis, reikia tik kelis kartus pakartoti(nepamirškite būti atsargūs!).