Šeši pratimai žmonėms, sergantiems diabetu
Ar žinojote, kad mankšta ypač naudinga diabetu sergantiems žmonėms? Fiziniai pratimai gerina insulino poveikį ir neleidžia didėti cukraus kiekiui kraujyje. Dėl sporto mažėja svoris ir gerėja pusiausvyra, o tai yra svarbu, nes II tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams dažnai gresia nutukimas ir didėja kritimų rizika. Čia yra šeši fantastiški pratimai, kuriuos galite lengvai panaudoti kasdieniame gyvenime. Prieš pradėdami mankštintis būtinai pasitarkite su gydytoju ir iš pradžių viską darykite lėtai. Laikui bėgant pratimų trukmę ir intensyvumą galima didinti.
Ėjimas:
tai yra viena iš labiausiai rekomenduojamų veiklų žmonėms, sergantiems II tipo cukriniu diabetu. Greitas ėjimas, t. y. ėjimas tokiu tempu, kad padidėtų širdies ritmas, yra aerobinis pratimas. Moksliškai įrodyta, kad diabetu sergančių žmonių, kurie bent tris dienas per savaitę užsiima aerobine veikla (iš viso 150 minučių), sveikata gerėja. Pasak Amerikos diabeto asociacijos, žmonės, sergantys cukriniu diabetu, neturėtų būti neaktyvūs, t. y. nedaryti aerobinių pratimų daugiau nei dvi dienas iš eilės.
TAI ČI
šiam kinų kovos menui, praktikuojamam šimtmečius ir žinomam dėl naudos sveikatai, būdingi judesių deriniai, atliekami lėtai ir atsipalaidavus. Tai či idealiai tinka žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, nes stiprina kūnąir mažina stresą vienu metu. Taip pat gerina pusiausvyrą ir gali mažinti nervų pažeidimus – dažną diabeto komplikaciją.
Treniruotės su svoriais:
didina raumenų masę, o tai yra svarbu sergantiems II tipo cukriniu diabetu, nes raumenų masė padeda palaikyti cukraus kiekį kraujyje. Pasipriešinimo pratimai ar treniruotės su svoriais turėtų būti atliekami bent du kartus per savaitę, geriausia – tris. Poilsis taip pat yra svarbus, tarp treniruočių su svoriais turėtų būti poilsio diena (tą dieną galima kitokia mankšta).
Joga:
ji mažina kūno riebalus, kovoja su atsparumu insulinui ir gerina nervų funkciją, o tai yra svarbu sergant II tipo cukriniu diabetu. Joga puikiai mažina stresą, kaip ir tai či.
Plaukimas:
šis aerobinis pratimas ypač naudingas, nes yra švelnesnis kojoms, palyginti su vaikščiojimu ar bėgiojimu. Tai ypač svarbu diabetu sergantiems žmonėms, kurie privalo vengti bet kokių pėdų traumų, nes jos lėtai gyja, iš dalies dėl suprastėjusios galūnių kraujotakos ir polinkio į infekcijas (nes padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje). Plaukimas idealiai tinka nutukusiems II tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams, nes mažina sąnarių apkrovą, leidžia laisvai ir lengvai judėti.
Dviračių sportas:
aerobikos pratimai dviračiu stiprina širdį ir gerina plaučių funkciją. Stacionariu treniruokliu galima važiuoti bet kokiu oru, su juo nepargriūsite, nepradursite padangos. Važiavimas dviračiu gerina kojų periferinę kraujotaką, tai ypač naudinga sergantiems diabetu. Be to, ši energinga veikla padeda palaikyti normalų svorį.