Neturite laiko sportuoti?

Daug suaugusių įprastai neturi laiko susitvarkyti su karjera, šeimos, socialiniu gyvenimais ir vis dar reguliariai sportuoti. Kažką reikia aukoti, dažniausiai – ne toks svarbus, patrauklus ar skubus dalykas kaip mankšta. Ji vertinama kaip prabanga, o ne būtinybė. Jei esi namie, tai negarantuoja, jog yra laisvo laiko: mamas slegia ne tik šeimos narių grafikai, bet ir namų ruošos darbai, kurių yra visada. Kartais atrodo, kad neįmanoma rasti laiko mankštai, tačiau net ir labiausiai įtemptą tvarkaraštį galima pakeisti! Ogi štai kaip.

Pratimų skaičius, kurį reikia atlikti sveikatai gerinti, yra minimalus: tik 6 minutės per dieną. Pradėkite aktyviai nuo kelių mažų pakeitimų ir nepajausite, kaip greitai mėgausitės apdovanojimais. Nuo sveikesnio savęs skiria tik keli maži pokyčiai.

1
Lipkite laiptais:

nesvarbu, darbe ar prekybos centre, venkite eskalatorių ir liftų. Jie nepadeda būti geros formos ar numesti svorio.

2
Parkuokitės toliau nuo įėjimo:

važiuodami apsipirkti automobilį pastatykite šiek tiek toliau nei įprastai. Papildomus žingsnius vargu ar pastebėsite, bet tai padės palaikyti formą.

3
Namų ruoša ir muzikos skambesys!

Įsijunkite radiją ir šokite, kol valote dulkes, arba pasiduokite muzikos ritmui, kai siurbiate. Muzikos, šokių ir namų ruošos derinys nėra naujas dalykas, bet patikėkite, veikia! Treniruokite kūną valydami ir tvarkydamiesi. Tik atsargiai pasirinkite muziką ir šokius – džaivas ir krištolo valymas nedera! Kai baigsite, namai bus švarūs ir, kitaip nei Mickas Jaggeris iš „Rolling Stones“, jausite pasitenkinimą. 

4
Padarykite mankštą šeiminiu įvykiu. 

Dauguma šeimos narių gali vaikščioti patys, o tuos, kurie negali, įprastai galima nešti ar stumti vežimėlyje. Užuot išėję vieni, pakvieskite pasivaikščioti visus. Pasivaikščiojimas gali būti ilgas ar trumpas – spręsti Jums. Tai naudinga visiems, o aplinkos pasikeitimas gali pakeisti šeimos narių tarpusavio santykius į gerąją pusę, pavyzdžiui, jei vaikai įprastai pešasi!

5
Darbas nėra pasiteisinimas.

Darbo aplinka gali riboti atliekamus pratimus, tačiau darbas nėra pasiteisinimas nesportuoti. Nueiti į gretimus kabinetus yra perspektyvi ir sveika elektroninių laiškų siuntimo kolegoms alternatyva. Prasitampę prie darbo stalo vėl suaktyvinsite prisnūdusią kraujotaką. Lipkite laiptais, o ne važiuokite liftu. Ambicingesni pietų pertraukėles gali praleisti bėgiodami ar sporto salėje.

6
Judėkite, kai kalbate.

Jei dalyvaujate ilgame pokalbyje telefonu, įsijunkite garsiakalbį. Atsistokite, ištieskite kojas ir pavaikščiokite. Technologijos suteikė mums laisvę judėti, tiesiog turime ja pasinaudoti.