Užmaskuota mankšta: šešios smagios veiklos

Mankšta yra gyvybiškai svarbi žmogaus veikla, kuri užkerta kelią ligoms, padeda geriau miegoti ir suteikia energijos visai dienai. Nepaisant plačiai pripažintų privalumų, sportuoti ne visada lengva. Laimei, yra alternatyvų treniruotėms sporto salėje 5 dienas per savaitę, nebent jums patinka. Visi pratimai reikalauja pastangų, tačiau neturėtumėte jaustis lyg dirbtumėte. Idealu, jei neprisiverstumėte. Jūs turėtumėte norėti sportuoti. Štai 6 būdai, kaip džiaugsmingai sportuoti.

1
Pasitelkite energingą draugą:

raskite draugą, kuris mankštintųsi kartu. Nesirinkite bet ko, tik energingą, linksmą ir bendraujantį žmogų. Būti kartu su draugu – pagrindinė motyvacija, o veikla, kurią atliekate kartu, yra papildoma nauda. Perkeliant dėmesį nuo pratimo į draugystę sportuoti daug lengviau. Dar geriau, jei draugas (-ė) yra labiau motyvuota(s), nes tai skatins jus ir papildomai motyvuos.

2
Grupinis sportas:

grupiniai užsiėmimai yra puikus būdas mankštintis su bendraminčiais pritaikytoje aplinkoje. Nesunku rasti nebrangių, šalių esančių mankštos salių: jogos, tai či, žingsninės aerobikos ir plaukimo. Fizinė veikla atpalaiduoja kūną, gerina lankstumą bei raumenų tonusą. 

3
Išmokite naują sporto šaką:

naujo sporto mokymasis ne tik privers pajudėti, bet ir įgysite naujų įgūdžių, smagiai leisite laiką. Pasirinkite užsiėmimą, atitinkantį amžių, fizinį pasirengimą ir skonį. Jei patinka vaikščioti ir žali kraštovaizdžiai, kodėl gi neišbandžius golfo? Jei jums ir partneriui patinka dinamika, galbūt tiktų tenisas? Išbandykite, nieko neprarasite!

4
Šokis:

tango, fokstroto ar džaivo žingsneliu geresnės sveikatos link! Šokiai yra puikus būdas ištvermei didinti ir pusiausvyrai gerinti, o mankšta – neatsiejama šios pramoginės veiklos dalis. Nors daugelis to nelaiko sportu, kai kurie šiuolaikiniai šokiai, ypač zumba, žinomi kaip aerobinių judesių derinimas su skirtingais Lotynų šokių tipais. Muzikos tempas puikiai parodo, kokį širdies ir kraujagyslių sistemos krūvį gausite šokdami. Šokiai vienodai naudingi vyrams ir moterims… Pirmyn, pabandykite!

5
Palaikykite kompaniją vaikams:

galbūt nustebsite, kaip lengva atitraukti vaikus nuo mobiliųjų telefonų ir kompiuterių, pasiūliusžaisti krepšinį, futbolą ar tenisą. Maži vaikai mėgsta demonstruoti savo įgūdžius tėvams. Vyresni – mažiau, tačiau nugalėję pradinį nenorą, nes nekieta, jie taip pat puikiai praleidžia laiką. Pats bandymas neatsilikti nuo jų žaidimo metu suteiks puikią širdies ir kraujagyslių treniruotę. Vis dėlto būkite atsargūs, nepersistenkite. Pavargus lengviau pasitempti, išnirti, nugriūti. Jei vaikams patiks, galite sudaryti komandas, organizuoti savaitines varžybas, rengti praktines treniruotes ir galbūt net sugalvoti prizus nugalėtojams čempionato

6
Vaizdo žaidimai:

priklauso nuo žaidimo. Kaip ir realiame gyvenime, statiniai žaidimai (pasjansas ir šachmatai) yra pasyvūs ir vaizdo ekrane. Tačiau žaidimai tapo aktyvūs, kai 2006 m. atsirado „Wii“ vaizdo žaidimų konsolė. Vienas iš pirmųjų „Wii Sports“ leido žaidėjams žaisti tenisą ir boksą. Pirmojo žaidimo metu sunaudojamos 179 kalorijos per valandą, antrojo – 174. Palyginti su realiu žaidimu ir tikru partneriu, jie mažiau aktyvūs: realaus teniso metu sunaudojama 318 kalorijos per valandą, o daužant bokso kriaušę – 382. Nepaisant  perpus mažiau sunaudojamos energijos nei realybėje, šie žaidimai yra daug aktyvesni nei spaudyti nuotolinio valdymo pulto mygtukus. Taip pat populiarūs yra fitneso ir šokių žaidimai, kiti konsolių gamintojai, pvz., „Microsoft“, taip pat išleido judesio detektorius (pvz., „Kinect“).