7 maisto produktai, galintys mažinti stresą

Daugybė užsiėmimų (joga, muzikos klausymasis ar kvėpavimo pratimai) gali mažinti stresą. Tikriausiai dar nežinojote, bet kai kurie maisto produktai taip pat gali mažinti nerimą. Pažvelkime į kelis maisto produktus, kurie padės kovoti su stresu!

   Juodasis šokoladas: kai kurie tyrimai parodė, kad juodasis šokoladas gali mažinti streso hormono kortizolio kiekį, o kakavoje esantys antioksidantai – atpalaiduoti kraujagyslių sieneles. Dar vienas, bet ne mažiau svarbus dalykas,kad juodajame šokolade yra unikali natūrali medžiaga, kuri sugeba sukelti tokį pat jausmą kaip įsimylėjimas. Geriausia rinktis šokoladą, kuriame yra bent 70 kakavos.

   Lašiša: joje esančios omega 3 riebalų rūgštys gali neutralizuoti neigiamą streso hormonų poveikį.

   Mėlynės: šiose mažose mėlynose uogose yra antioksidantų ir fitomedžiagų, kurios gali padėti kūnui ramiau reaguoti į stresą.

   Pistacijos: jose yra fitomedžiagų, turinčių antioksidacinį poveikį bei gerinančių širdies ir kraujagyslių sveikatą. Be to, pats pistacijų gliaudymas atpalaiduoja… Taigilukštenkite ir mėgaukitės!

   Avokadas: šis vaisius greitai Tiesą sakant, jis yra puikus maistas priešpiečiams ir stabdo nuo užkandžiavimo tarp valgių. Taip išvengsite nesveikų užkandžių, kai stresas belsis į duris.

   Žalios daržovės: daržovėse, pavyzdžiui, špinatuose, yra folatų, dalyvaujančių dopamino (malonumą keliančios neurocheminės medžiagos, padedančios išlikti ramiems) sintezėje.

   Sėklos: sėklos yra puikus magnio šaltinis. Šis mineralas yra labai svarbus kūnui ir gali padėti reguliuoti emocijas. Taigikai jaučiate dirglumą ar stresą, suvalgykite kelias sėklas ir padidinkite magnio kiekį!