Atsipalaiduokite darbe per 5 minutes

Labai dažnai darbe būna daug įtampos, kartais – beprotiškų dienų! Kaip žinote, kai patiriate stresą, susikaupti ir būti efektyviam tampa dar sunkiau. Jei jaučiatės užversti darbais, atėjo laikas 5 minučių pertraukai ir pasinaudoti penkiais pojūčiais.

Po pertraukėlės vis dar turėsite daug ką nuveikti, tačiau jausitės geriau ir būsite pasirengę susidoroti su darbų sąrašu. Nustatykite savo telefono laikmatį 5 minutėms.

Esmė: atpalaiduokite kūną

  1. Raskite būdą patogiai įsitaisyti kėdėje. Padėkite kojas tvirtai ant žemės, o rankas ant stalo.
  2. Kvėpuokite. Negalvokite apie sudėtingas technikas, tiesiog lėtai ir giliai įkvėpkite, tada lėtai iškvėpkite. Pakartokite penkis kartus.
  3. Pažadinkite savo penkis pojūčius. Po vieną, kiekvienam skirkite maždaug minutę. Užmerkite akis ir eikime:

   Uoslė. Susikoncentruokite į skirtingus aplinkinius kvapus. Ar galite užuosti gryną lauko orą? Ar netoliese yra kas nors pasikvėpinęs kvepalais?

   Klausa. Susitelkite įaplinkinius garsus. Stenkitės neteisti – nėra blogų ar gerų garsų. Jie yra tik garsai. Individualizuokite kiekvieną garsą ir susitelkite į jį.

   Rega. Atsimerkite ir paanalizuokite formas, faktūras ir spalvas savo darbo vietoje. Ar galite pamatyti skirtingus atspalvius? O gal trūksta kokios spalvos?

   Lytėjimas. Sutelkite dėmesį į savo rankas ant stalo. Ar jaučiate temperatūrą ir tekstūrą? Susikoncentruokite į kojas.

   LytėjimasJei turite ką valgyti, užkąskite ir nustatykite skirtingus skonius. Jei neturite, susitelkite į pasirinktą skonį, pajudinkite liežuvį ir pajuskite skirtingus pojūčius.